انجام پایان نامه

انجام پایان نامه

خدمات انجام پایان نامه

انجام پایان نامه همیشه از دغدغه های دانشجویانی بوده که در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکتری در حال تحصیل هستند. از شروط فراغت از تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد دکتری ارائه ی پایان نامه می باشد.

انجام پایان نامه همیشه از دغدغه های دانشجویانی بوده که در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکتری در حال تحصیل هستند. از شروط فراغت از تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد دکتری ارائه ی پایان نامه می باشد. پایان نامه مقاله ای است که با توجه به رشته و تخصص دانشجویان بر اساس موضوعی خاص از طریق تحقیق و یا انجام آزمایش ، برای بیان نتیجه ای علمی گردآوری و تهیه می شود.

انجام پایان نامه

به صراحت می توان گفت پایان نامه مهم ترین بخش تکمیل تحصیلات دانشجویان است اما دانشجو دقیقا از کجا بداند انجام پایان نامه را از کجا شروع کند، چگونه به اتمام برساند و در انجام پایان نامه چه المان و فاکتورهایی را باید رعایت کند؟

تمامی این ها مواردی هستند که کارشناس های ما در تمامی مراحل انجام پایان نامه با مشاوره ها و راهنمایی های دقیقی که بر اساس تجربه و تخصص خود دارند در کنار شما هستند و مفتخرند شما را در گسترش تحقیق و توسعه ی علم و دانش کمک کنند.

تفاوت های انجام پایان نامه ی ارشد و رساله چیست؟

هر دانشجو در پایان تحصیل خود ملزم است تا مقاله ای بر اساس تحقیق و پژوهش های خود در رابطه با رشته ی تحصیلی اش ارائه دهد که این ارائه می تواند انجام پایان نامه انجام پایان نامه، تز یا رساله باشد. اگر چه بعضی از دانشگاه های فرقی بین انجام پایان نامه های ارشد و رساله قائل نمی شوند اما این دو کلمه در عمل تفاوت دارند.

· تفاوت از نظر نگارش

رساله ی دکتری بسیار جامع تر و مفصل تر از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد باید تهیه و ارائه شود چرا که در رساله نیاز است تا کوچک ترین جزئیات و اندیشه ها کامل بیان شوند. به همین دلیل پروپوزال پایان نامه ی دوره ی ارشد و دکتری کاملا باهم تفاوت دارند.

· تفاوت نوآوری در پژوهش های انجام پایان نامه ی ارشد و دکتری

از شرط های اصلی انجام رساله دکتری پرداختن به موضوع جدیدی است که تابه حال کسی به آن نپرداخته و یا حتی حل مساله ای است که کسی تا امروز موفق به حل آن نشده است. این درحالی است که در انجام پایان نامه ی ارشد شما میتوانید پژوهش خود را در راستای تکمیل تحقیقات و مطالعات فرد دیگری پیش ببرید.

· تفاوت از هدف نگارش پایان نامه های ارشد و دکتری

انجام پایان نامه در حقیقت برای دانشجویان تمرین تحقیق و پژوهش است و هدف از انجام پایان نامه ی ارشد آشنایی آنها با اصول و روش های تحقیق و پژوهش است، در حالی که هدف از رساله دکتری بیان ایده و راه حلی جدید است که قابلیت اجرا داشته باشد برای اموری که بی جواب و بی نتیجه مانده اند. لذا در این مرحله، از دانشجوی دوره ی دکتری انتظار می رود پژوهش خود را با تسلط و مهارت بر اصول پژوهش بدون نقص انجام داده باشد.

چگونه پایان نامه بنویسیم؟

با آن که شرط اصلی فراغت از تحصیل برای دانشجویان یعنی انجام پایان نامه کاری بسیار دشوار و خسته کننده بنظر میرسد اما میتوانید تصور کنید وقتی نتایج چندین ماه زحمت خود را که حالا تکمیل شده است در دست بگیرید چقدر شیرین و لذت بخش است. لذا برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب و موفقیت آمیز، بهترین راه برای نگارش پایان نامه توجه به فاکتور های اساسی در نگارش پژوهشتان به همراه راهنمایی و مشاوره های کارشناسانی است که تجربه ی کاری موفق در زمینه رشته ی شما دارند.

· ابتدا حوزه ی پژوهش خود را که به آن علاقمند هستید انتخاب کنید.

پژوهش شما در طی روند انجام پایان نامه باید دو ویژگی مهم داشته باشد اول آن که مرتبط با رشته ی شما باشد و دوم آن که علاقه ی زیادی به آن داشته باشید تا در طول تحقیقات برای انجام پایان نامه تان خسته و دلزده نشوید.

· پرسشی ارزشمند متناسب با کار پژوهشی تان انتخاب کنید.

پرسش اصلی که پایان نامه ی شما در تمام بخش های خود می کوشد پاسخی مناسب و شفاف برای آن بیان کند شالوده ی اصلی تمام فعالیت های انجام پایان نامه ی شما را می سازد. توجه و دقت در انتخاب پرسش کمک می کند با دید باز تر و منظم تری به کار های تحقیقاتی خود بپر دازید و مشکلاتی که در مسیر شما وجود دارند را بهتر و سریع تر شناسایی و بر طرف کنید. در نهایت محتوایی اصیل و متناسب با ارزش ها و نیاز های جامعه ی آموزشی کشور ارائه دهید.

· همراه هان خود را در نگارش پایان نامه تان به درستی انتخاب کنید.

استاد راهنما و استاد مشاور به همراه خود شما گروه اصلی را در نگارش پایان نامه ی شما می سازند. غم انگیز آن جاست که استاد راهنمای پروژه تا آن اندازه مشغله داشته باشد که نتواند به پروژه و مشکلات شما رسیدگی کند. لذا افرادی را انتخاب کنید که علاوه بر مهارت و تخصص در حوزه ی پژوهش شما زمان کافی برای پیگیری امور شما در طی روند انجام پایان نامه تان داشته باشند.

· منابع تحقیق خود را به درستی انتخاب کنید

برای دستیابی به منابع پژوهشی می توانید ژورنال های پژوهشی مشابه را بررسی کنید و از افراد معتبر در این زمینه کمک بخواهید.

· پروپوزال پایان نامه ی خود را آماده کنید

پروپوزال شما باید به طور شفاف پرسش اصلی پایان نامه ی شما و نحوه ی دستیابی به پاسخ و اجرای آن را توضیح دهد.

ساختار عمومی نوشتن پایان نامه چگونه است؟

این ضوابط اجرایی در نگارش پایان نامه در برخی دانشگاه ها متفاوت است که باید آن را از دانشگاه خود در ابتدای امر پیگیری کنید ببینید به په صورت است اما حالت کلی در انجام پایان نامه ساختاری که ما در طی جلسات مشاوره انجام پایان نامه ذکر میکنیم به صورت زیر می باشد:

صفحات اولیه عموما شامل عنوان و پیشگفتار، تقدیم نامه، سپاس نامه، صفحه ی فهرست مطالب می شوند
صفحه ی امضا و چکیده ی پایان نامه
مقدمه در جهت معرفی پژوهش های روند انجام پایان نامه تان
بدنه ی پایان نامه که شامل مراحل، یافته های پژوهش و نتایج حاصل از پژوهش شما است
بیان نتیجه گیری و خلاصه ی ارزشمند از انجام پایان نامه ی شما
منابع
پیوست های پایان نامه

+ نوشته شده در پنجشنبه 12 مهر 1397ساعت 9:18 توسط انجام پایان نامه | | تعداد بازدید : 30

× بستن تبلیغات